Piesza potrącona na pasach u zbiegu Tysiąclecia i Rolnej w Radomsku

Reklama

Pierwsze oznaki pochmurnej jesieni zaczynają dawać znać o sobie na drogach. W Radomsku kierująca mercedesem C220 zbyt późno zauważyła 74-latkę na przejściu i potrąciła ją. Poszkodowana z obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Radomszczańscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.


W czwartek (8 września) przy skrzyżowaniu ulic Tysiąclecia i Rolnej w Radomsku doszło do potrącenia 74-letniej kobiety na przejściu dla pieszych. W chwili zdarzenia panowały trudne warunki pogodowe. Padał deszcz, a zapadający zmrok dodatkowo spowodował, że kierująca mercedesem za późno dostrzegła przechodzącą przez drogę 74-latkę.

Na skutek potrącenia, piesza z obrażeniami ciała została hospitalizowana. Policjanci na miejscu wykonali niezbędne czynności procesowe, które mają za zadanie wyjaśnić dokładny przebieg zdarzenia. Kierująca mercedesem 19-letnia radomszczanka była trzeźwa. Natomiast stan trzeźwości pieszej zostanie ustalony na podstawie badań pobranej krwi – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że jesienią panują złe warunki pogodowe, które znacząco utrudniają poruszanie się po drogach. Zarówno kierujący, jak i piesi muszą szczególnie skoncentrować się na sytuacji panującej na drodze. Chwila nieuwagi może kosztować zdrowie lub życie.

Kierowcy powinni zwolnić i nie korzystać z urządzeń elektronicznych podczas jazdy, które dodatkowo rozpraszają ich uwagę. Ze strony niechronionych również oczekuje się zachowania szczególnej ostrożności. Przejście dla pieszych nie oznacza nieograniczonych przywilejów dla przechodniów. Jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, pieszy czy rowerzysta są zobowiązani do przestrzegania przepisów.

Policjanci apelują również o korzystanie z elementów odblaskowych, nawet w obszarze zabudowanym i oświetlonym. Każdy odblask znacznie zwiększa nasze szanse na bezpieczny powrót do domu.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD