Pijanego kierowcę ciężarówki na A1 zatrzymali pozostali uczestnicy ruchu

Reklama

Skrajnie nieodpowiedzialnym okazał się kierowca ciężarowego volvo, który nietrzeźwy nad ranem w czwartek,19 stycznia przemierzał remontowany odcinek A1 w kierunku Łodzi. Dzięki czujności innego uczestnika ruchu, jego rajd został udaremniony w pobliżu Radomska. Za takie zachowanie grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


W czwartek nad ranem oficer dyżurny radomszczańskiej komendy policji odebrał zgłoszenie, że po remontowanym odcinku A1 od strony Częstochowy przemieszcza się ciężarowe volvo, które wyraźnie nie trzyma toru jazdy i stwarza poważne zagrożenie dla innych na drodze.

Natychmiast na miejsce został wysłany patrol ruchu drogowego. Gdy mundurowi dotarli do autostrady, zastali stojące już wskazane auto ciężarowe oraz inne ciężarówki, których kierowcy nie dopuścili, by nietrzeźwy rajdowiec odjechał. Po przebadaniu okazało się, że 48–letni kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nic więc dziwnego, że nie był w stanie utrzymać toru jazdy. Nie dość tego jeszcze wyprzedzał innych na drodze – relacjonuje asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku

To właśnie świadek, który zgłosił telefonicznie sytuację, przeżył takie chwile grozy, gdy zauważył w lusterku, że ma rajdowca po swojej lewej stronie na pasie do wyprzedzania. Chwilę potem zobaczył, jak ten po zakończonym manewrze niemal odbił się o przydrożne barierki.

W okolicach Radomska zgłaszający wraz z innymi kierującymi doprowadzili do zatrzymania volvo i przekazania kierowcy w ręce mundurowych. Gdy po badaniu okazało się, że jest on nietrzeźwy, policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy, a pojazd został odholowany na parking. Policjanci dziękują za reakcję wszystkim tym, którzy czują się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze – dodaje Kropisz.

Wkrótce 48–letni mieszkaniec Warszawy odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz utrata uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.


Czytaj też: Śmiertelne potrącenie 78-letniego pieszego w Przedborzu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD