Rusza nowa edycja programu „Infrastruktura sportowa Plus”. Wicemarszałek Zbigniew Ziemba zachęcał w Radomsku do aplikowania o dofinansowanie

Reklama

,,Łódzkie wspiera sport” – to nie tylko hasło, ale także realne działanie, które wdrażamy – mówił wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba, który podczas konferencji w czwartek (19 stycznia) w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku przedstawił założenia tegorocznej edycji programu „Infrastruktura sportowa Plus” oraz zachęcał do aplikowania o dofinansowane przeznaczane na rozwój obiektów sportowych.


Program samorządu województwa łódzkiego „Infrastruktura sportowa Plus” funkcjonuje od 2018 r. To pomoc finansowa dla gmin, miast, powiatów, przeznaczona na budowę, przebudowę, modernizację i doposażane w sprzęt obiektów sportowych i rekreacyjnych. Rusza nowa edycja tego programu.

Pula środków przeznaczonych w tym roku na dofinansowanie rozwoju bazy sportowo – rekreacyjnej wynosi aż 10 mln zł. Poszczególne samorządy mogą pozyskać na ten cel nawet do 300 tys. zł.

Zapraszamy wszystkie samorządy do aplikowania – zachęcał wicemarszałek Zbigniew Ziemba, który podkreślał, że nieprzypadkowo spotyka się z dziennikarzami w Radomsku, “w cieniu ścianki wspinaczkowej”, która jest przykładem inwestycji zrealizowanej właśnie w ramach ubiegłorocznej edycji programu ,,Infrastruktura sportowa plus”.

Bardzo dziękujemy za wsparcie naszych inwestycji w rozwój bazy sportowej – stwierdziła wicestarosta Małgorzata Lewandowska. Przypomniała, że dzięki funduszom pozyskanym z tego programu przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku, w miejscu starego kortu zbudowane zostało boisko wielofunkcyjne (koszt zadania 165 tys. zł, w tym 95 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi) oraz ścianka wspinaczkowa w Powiatowej Hali Sportowej (koszt zadania 102 tys. zł, w tym 65 tys. zł dofinansowania z Urz. Marsz.).

Czytaj więcej:

Oczywiście Powiat Radomszczański zamierza dalej rozwijać infrastrukturę sportową. W tym roku, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo młodzieży będziemy aplikować o dofinansowanie na modernizację podłogi w sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu – dodała Lewandowska.


Czytaj też: Modernizacja gospodarstw rolnych. Wkrótce nabory w obszarach nawadnianie i zielona energia

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD