Pijany 32-latek bez prawa jazdy „kręcił bączki” na parkingu

Reklama

Policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Gidle, który na parkingu w centrum Radomska stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego poprzez tzw. „kręcenie bączków”. Podczas kontroli okazało się, że kierujący golfem jest pijany i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.


26 września około godziny 21.30 funkcjonariusze zostali skierowani przez dyżurnego policji na parking znajdujący się przy centrum handlowym w Radomsku, gdzie według zgłoszenia kierowca golfa stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi szybko ujawnili driftującego golfem kierowcę. Podczas kontroli okazało się, że 32-latek nie posiada prawa jazdy i jest pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie 3 promile alkoholu. Policjanci dowiedzieli się, że właścicielem volkswagena jest siedzący na miejscu pasażera 31-letni mężczyzna. Okazało się, że nie może on kierować pojazdami ponieważ obowiązuje go orzeczony przez sąd zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sam nie chciał usiąść za kierownicą golfa ale bez oporu pozwolił na to swojemu starszemu koledze.

Teraz o dalszym losie 32-latka zadecyduje sąd. Wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również kary za wykroczenia jaki popełnił.


Czytaj też: Czołowe zderzenie dwóch osobówek

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD