Finisz prac na A1. Niebawem otwarcie Autostrady

Reklama

Odcinek „D” (Radomsko – granica województwa śląskiego) budowanej autostrady A1 jest najbardziej zaawansowany ze wszystkich czterech, jakie powstają na terenie województwa łódzkiego.

Odcinek liczy nieco ponad 7 kilometrów. Prace pomału odbiegają końca, zaawansowanie możemy ocenić na ponad 95 proc. Zbliżamy się do szczęśliwego finału. Będziemy mieli betonową, szeroką i bezpieczną autostradę – mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy GDDKiA w Łodzi.

Obydwie jezdnie są gotowe. Obecnie ruch w obydwu kierunkach odbywa się po jezdni wschodniej. 15 metrowa jezdnia zachodnia również jest gotowa. Jezdnie będą miały docelowo trzy pasy ruchu i 3-metrowy pas awaryjny.

Na budowie A1 trwają kosmetyczne prace. Fachowcy uzupełniają ekrany dźwiękochłonne, montowane są bariery i oznakowanie poziome i pionowe.

Drogowcy przewidują, że w pełni gotowa Autostrada A1 w obu kierunkach będzie udostępniona kierowcom jeszcze jesienią tego roku.

Prace na pozostałych odcinkach są mniej zaawansowane. Na odcinkach A (Tuszyn – Piotrków Tryb) i C (Kamieńsk – Radomsko) do końca roku kierowcy będą mieli do dyspozycji obydwie jezdnie. – Choć prace na tych odcinkach będą prowadzone, nie będą one miały bezpośredniego wpływu na użytkowanie tych jezdni – dodaje Maciej Zalewski.


 Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD