Pijany, bez prawa jazdy uciekał przed policją kradzionym autem

Reklama

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali nietrzeźwego kierującego bmw. 30-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policjantami kradzionym samochodem.


28 czerwca 2023 roku około godziny 0:20 w Radomsku na ulicy Armii Krajowej policjanci próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę bmw nietrzymającego prawidłowego toru jazdy. Kierujący tym autem nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe nakazujące zatrzymanie pojazdu i zaczął oddalać się.Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli w pościg za kierowcą bmw. Po kilku minutach mężczyzna porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo między blokami. Mundurowi natychmiast zatrzymali kierowcę, którym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego. Po sprawdzeniu  policyjnych systemów wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 30-latek był pijany, badanie jego stanu trzeźwości wykazało że miał w organizmie ponad 2,5 promila. Policjanci dzięki swojej dociekliwości szybko ustalili że, bmw którym kierował zatrzymany nie jest jego własnością. Następnie dotarli do właściciela auta i przyjęli od niego zawiadomienie dotyczące kradzieży – mówi mł.asp. Dariusz Kaczmarek z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania  się do kontroli drogowej oraz kradzieży pojazdu. Za takie zachowanie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo, sąd może orzec wobec niego zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.


Czytaj też: Wypadek na Krakowskiej. Dwie osoby trafiły do szpitala

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD