MEBIN

Pijany kierowca volkswagena miał 4 promile

Policjanci z Kamieńska zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena, który jechał ulicą Cmentarną w Dobryszycach od krawędzi do krawędzi. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 4 promile alkoholu.

Mundurowi do kontroli drogowej kierowcę passata zatrzymali 6 kwietnia 2021 roku tuż przed godziną 22.00. Policjanci podczas patrolowania Dobryszyc zauważyli osobówkę, która dziwnie się poruszała. Kierujący na zmianę przyspieszał i zwalniał, co wzbudziło podejrzenie, co do jego stanu trzeźwości.

Czujność i przezorność funkcjonariuszy chwilę później doprowadziła do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierującego.  Za kierownicą volkswagena znajdował się 42 -letni mieszkaniec gminy Dobryszyce. Mężczyzna miał w organizmie 4 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Niebawem, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Pamiętajmy! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Pijani kierowcy dość często są przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg, ponieważ alkohol zmniejsza szybkość reakcji, ogranicza pole widzenia, powoduje błędną ocenę odległości i szybkości, rozproszenie uwagi oraz senność.

Policjanci przypominają, że jazda w stanie nietrzeźwości niesie ze sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego, nieodwracalnego w skutkach wypadku


Czytaj też: Śmiertelny wypadek na DK 42. Ofiary to mieszkańcy Przedborza

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW