MEBIN

Pijany kierowca zatrzymany w centrum

Jubiler Ako

26 lipca, tuż po godzinie 8  dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o samochodzie reanault megane, który tzw. wężykiem przemieszcza się ulicami miasta w kierunku centrum.


W poniedziałkowy poranek, po anonimowym zgłoszeniu dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku wysłał patrol w celu sprawdzenia informacji. Okazało się, że faktycznie do centrum miasta zmierzał pojazd, którego sposób poruszania się po drodze wyraźnie wskazywał, że kierujący może być pod wpływem alkoholu lub innego środka odurzającego.

Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania samochodu, kiedy kierujący stanął w kolejce do zmiany świateł przed skrzyżowaniem ulic Kościuszki i Narutowicza.  Zarówno od kierowcy jak i od pasażera wyczuwalna była wyraźną woń alkoholu. Jak się okazało 40–letni kierujący miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Nie było to jednak dla niego przeszkodą w tym, żeby przewieźć kolegę po mieście. Rajd tego kierowcy zakończył się zatrzymaniem prawa jazdy oraz dodatkowo dowodu rejestracyjnego za pękniętą szybę czołową w pojeździe. O dalszym losie mieszkańca gminy Nowa Brzeźnica zdecyduje sąd. Za powyższe zachowanie grozi mu kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2 – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Czytaj też: Wypadek w Kamieńsku na A1

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW