Polskie ePłatności

Pijany kierujący wjechał do rowu

Nexera

Dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków pijany kierowca został wyeliminowany z ruchu.


Wieczorem, 20 listopada 2021 roku dyżurny Policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ciężkowice nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu. Mundurowi, na miejscu zdarzenia zastali zgłaszających oraz dwóch upojonych alkoholem mężczyzn.

Jak ustalili policjanci, para zatrzymała się aby pomóc osobom znajdującym się w matizie, który wjechał do rowu. Kiedy zorientowali się, że mężczyźni z osobówki są pijani, zabrali kluczyk od auta i wezwali policję. Funkcjonariusze ustalili dane osobowe podróżujących matizem. Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Gidle w wieku 53 i 49 lat – wyjaśnia Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Podczas rozmowy z mundurowymi żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. W związku z powyższym zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że starszy miał 2,6 promila alkoholu w organizmie a 49-latek 3 promile.

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.


Czytaj też: Kolejne 12 kilometrów A1 do dyspozycji kierowców

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD