Magdalena Spólnicka

Pijany rowerzysta wjechał pod ciężarówkę

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło 12 stycznia 2022 roku przed godziną 17.00 w miejscowości Szpinalów, gmina Kamieńsk. Rowerzysta potrącony przez ciężarówkę przebywa w szpitalu. Policjanci przypominają, że użytkownicy jednośladów przed rozpoczęciem jazdy powinni zadbać o odpowiednie, obowiązkowe wyposażenie oraz o ich stan techniczny.


Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni rowerzysta został potrącony przez ciężarówkę jadącą w tym samym kierunku, w stronę Kamieńska. Wszystko wskazuje na to, że cyklista nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego wjechał z pobocza na jezdnię.

Niestety wprost pod ciężarówkę, którą kierował trzeźwy 53-letni mieszkaniec gminy Przedbórz. Kierujący jednośladem to mieszkaniec gminy Kamieńsk. Mężczyzna ze względu na obrażenia ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 alkoholu w organizmie.

Obowiązki rowerzystów

Przypominamy, że wsiadając na rower wszyscy powinni pamiętać o ostrożności oraz przewidywać zagrożenia i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. W zdarzeniach drogowych rowerzyści najczęściej doznają poważnych obrażeń, a w przypadku zderzenia z samochodem kierujący jednośladem często jest bez szans na wyjście ze zdarzenia bez szwanku, ponieważ nie chroni go karoseria czy pasy bezpieczeństwa. Ponadto, rowerzyści powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i wyposażyć rower w obowiązkowe oświetlenie oraz z niego korzystać od zmierzchu do świtu, w tunelu oraz w czasie jazdy w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, spowodowanej np. mgłą lub opadami atmosferycznymi – przypomina nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD