Pirat drogowy bez prawa jazdy zatrzymany! Nie zdążył podejść do egzaminu, a już będzie miał sprawę w sądzie

Reklama

Kolejny pirat drogowy zatrzymany. W piątek, 19 stycznia o godz. 11 w Strzelcach Małych (gmina Masłowice) policjanci z drogówki weryfikowali, czy kierujący przejeżdżający drogę krajową nr 42 przestrzegają ograniczeń prędkości.


Kierujący audi zlekceważył ograniczenia prędkości i w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 82 km/h. To nie wszystkie przewinienia mężczyzny.

Zwalczanie drogowego piractwa to główne zadania codziennej pracy policjantów ruchu drogowego. W trakcie piątkowych działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Audi, który przekroczył prędkość o 32 km w obszarze zabudowanym. Do tego nie korzystał z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. W trakcie potwierdzania danych mężczyzny oraz samochodu w policyjnych systemach, mundurowi odkryli, że 41-latek nie miał prawa jazdy. W rozmowie z funkcjonariuszami oświadczył, że nie posiada uprawnień, zakończył kurs, a w przyszłym tygodniu ma przystąpić do egzaminu – relacjonuje zdarzenie młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Mężczyzna za popełnione wykroczenia przekroczenia dopuszczalnej prędkości oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy został ukarany mandatem karnym (800 zł za prędkość i 100 zł za brak pasów). Natomiast za kierowanie bez uprawnień został skierowany wniosek do sądu.

Przypominamy, że oprócz kary wysokiej grzywny, sąd obligatoryjnie w takich przypadkach orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Pamiętajmy o tym zanim wpadniemy na pomysł wsiadania za kierownicę bez prawa jazdy – dodaje policjant.


Czytaj też: Zderzenie auta osobowego z dostawczym w Przedborzu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD