PISZĄ LISTY W OBRONIE PRAW CZŁOWIEKA

Reklama

W Radomsku trwa Maraton Pisania Listów. Akcja odbywa się w Centrum Handlowym „Stara Mleczarnia”. Zainteresowane osoby mogą napisać list w obronie praw i godności konkretnej osoby do godz. 18.00.


Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia Amnesty International mobilizuje ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszaniu praw człowieka.

W Radomsku akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – Już o godz. 10. pojawiły się chętne osoby do napisania listów. Powiem tak, brakuje mam miejsc przy stolikach. To cieszy, to znaczy, że jesteśmy wrażliwi na los drugiego człowieka – zauważa Agnieszka Skura – Garbaciak, radomszczańska aktywistka reprezentująca Amnesty International.

W tym roku podczas Maratonu chętne osoby piszą listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiały się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia.

Maraton Pisania Listów został zorganizowany również przed kilkoma dniami w ZSP nr 1 w Radomsku. Podobnie, jak dziś cieszył się dużym zainteresowaniem.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD