Podsumowanie praktyk zagranicznych uczniów Mechanika

Reklama

W dniach 7-21 maja 2023 roku 30 uczniów z technikum budowlanego, technikum geodezyjnego, technikum mechanicznego oraz technikum pojazdów samochodowych a także troje nauczycieli uczestniczyło w wyjeździe do greckich Salonik.


Uczniowie w ramach projektu “Mistrzowie w swoim fachu” odbywali w Grecji praktyki zawodowe związane ze swoimi kierunkami kształcenia. Praktyki miały miejsce w przedsiębiorstwach oraz instytucjach publicznych.

Technicy budowlańcy praktykowali w firmie projektowej Paschalias oraz na budowie przy remontowaniu i pracach wykończeniowych mieszkań; technicy geodeci pracowali w urzędzie Neapolis-Sykies w wydziale gospodarki przestrzennej i planowania oraz dokumentacji kartograficznej; technicy pojazdów samochodowych odbywali praktykę w autoryzowanym serwisie firmy Mercedes; technicy mechanicy pracowali w firmie Patsalas, zajmującej się obróbką aluminium. Młodzież porozumiewała się z pracownikami w języku angielskim.

Oprócz zajęć w zakładach pracy była także możliwość poznania greckiej kultury i historii. Grupa odwiedziła m.in. wodospady w Edessie, Muzeum Archeologiczne w Salonikach, Muzeum Żydowskie w Salonikach, termy Loutra Pozar oraz zabytki znajdujące się w Salonikach, takie jak Łuk Triumfalny Galeriusza, bazylika św. Dymitra, Rotunda. Nie zabrakło spacerów wśród wybrzeża oraz plażowania i próbowania greckiej kuchni.

fot. ZSP 1

Dwutygodniowe praktyki zagraniczne były więc nie tylko doświadczeniem zawodowym, ale również lekcją języka angielskiego, spotkaniem z inną kulturą oraz integracją w międzynarodowym środowisku. Zapewne taki wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów Mechanika.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 uzyskał dofinansowanie w ramach programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności. Projekt “Mistrzowie w swoim fachu” otrzymał finansowanie w kwocie 54 603 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje blisko ćwierć miliona złotych.

Projekt przygotowali nauczyciele: Monika Teuber, Damian Pawlikowski, Paweł Dudek.

(Informacja: ZSP 1)

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty: Czas na matematykę [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD