Policja podsumowała 2022 rok na drogach. Mniej wypadków i ofiar, ale nadal dużo kierowców na “podwójnym gazie”

Reklama

Radomszczańscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego każdego dnia dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników dróg. Mimo tego w minionym roku 2022 nie udało się uniknąć zdarzeń. Doszło do 94 wypadków, w których życie straciło 10 osób. Choć to o połowę mniej w porównaniu do roku 2021, to i tak powinno zmusić do refleksji wielu uczestników dróg, a szczególnie tych, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. “podwójnym gazie”.


Blisko 15 000 przeprowadzonych kontroli drogowych i ponad 6400 nałożonych mandatów karnych to liczby reakcji policjantów radomszczańskiej drogówki w 2022 roku na terenie całego powiatu. Tu mieszczą się wykroczenia popełnione przez pieszych – 483 oraz te, których dopuścili się kierujący względem niechronionych – 204.

Kolejnym bardzo istotnym wskaźnikiem w statystyce Komendy Powiatowej Policji w Radomsku w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Tu mundurowi z “drogówki” odnotowali 6693 przypadki. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń, w tym śmiertelnych – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Nie mniej istotnym warunkiem bezpieczeństwa na drodze jest stan trzeźwości. Alkohol upośledza naszą koncentrację i opóźnia reakcję na potencjalne zagrożenie. W 2022 roku radomszczańscy mundurowi przeprowadzili niemal 19 000 kontroli stanu trzeźwości, podczas których ujawnili 240 kierujących po spożyciu alkoholu. 157 nieodpowiedzialnym kierowcom zatrzymali prawo jazdy, a 938 – dowód rejestracyjny za stan techniczny pojazdu.

Nie bez winy pozostają niechronieni, szczególnie piesi, którzy w 2022 roku popełnili 483 wykroczenia. Dotyczyły one głównie przechodzenia w miejscu niedozwolonym i na czerwonym świetle sygnalizatora.

Z roku na rok policjanci proszą o rozwagę na drodze. Przypominają też, że ostrożność i ograniczone zaufanie to najcenniejsze rzeczy, jakie należy zabrać w podróż, choćby tę najkrótszą.


Czytaj też: Podpisano umowę na dodatkowe patrole policji na ulicach Radomska

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD