Luxbud

Policjanci ostrzegają – oszustwo na BLIK wciąż aktywne

Polonaisse

Policjanci ostrzegają – jeśli otrzymujesz za pomocą komunikatora prośbę o “pożyczkę czy wsparcie pewną kwotą znajomego”, nie działaj pochopnie. Koniecznie sprawdź czy osoba, która napisała do Ciebie jest tym za kogo się podaje i czy rzeczywiście potrzebuje pomocy. Zadzwoń do tej osoby, porozmawiaj osobiście. Tylko w taki sposób sprawdzisz czy korespondujesz ze znajomym czy z oszustem. Nie kieruj się pośpiechem, lecz zdrowym rozsądkiem!


Zazwyczaj przestępczy proceder oszustw metodą „na BLIK” zaczyna się od tego, że oszust przejmuje konto na portalu społecznościowym, następnie podszywa się pod znajomego i prosi o pilną pożyczkę. Obiecuje przy tym szybki zwrot.

Z reguły oszuści wyłudzający kody wiedzą tylko tyle o osobach pod które się podszywają, ile wyczytały z ich przechwyconego konta. W przekonaniu, że pomagamy znajomej osobie przekazujemy przestępcom wygenerowane kody.

Przestępcy bardzo szybko wypłacają pozyskane w ten sposób pieniądze. Pamiętajmy, że nie należy nikomu udostępniać danych do kont bankowych, jak też przekazywać obcym osobom kodów do płatności mobilnych. Płatność kodem blik jest natychmiastowa i nieodwracalna – wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD