Policjanci pomagają bezdomnym. Niekiedy ratują ich życie

Reklama

Radomszczańscy policjanci podczas realizacji codziennych obowiązków służbowych, nieustannie podejmują szereg działań pomocowych na rzecz osób bezdomnych. W działaniach tych wspierani są przez przedstawicieli   Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Ich praca polega na wspólnych kontrolach pustostanów, opuszczonych budynków, pomieszczeń gospodarczych, ogródków działkowych, czyli tych miejsc, w których najczęściej można spotkać osoby bezdomne. Oprócz przedmiotowych kontroli, rozpowszechniają informacje w zakresie możliwości skorzystania z różnego rodzaju form pomocy, przede wszystkim udostępniając adresy  placówek takich jak schroniska, noclegownie i stowarzyszenia. Często zdarza się, że osoby te są dowożone do tego typu placówek, które świadczą pomoc w zależności od indywidualnych potrzeb.
Wiele policyjnych interwencji możliwych jest również dzięki empatii społeczeństwa, które niejednokrotnie powiadamia odpowiednie służby o przebywaniu w ich środowisku lokalnym osób, które potrzebują pomocy.

Niesienie tego typu pomocy, nie zawsze jest łatwe. Często napotykany jest opór ze strony osób bezdomnych, których z uwagi na przyzwyczajenie do określonego trybu życia, trudno jest przekonać do możliwości skorzystania z noclegowni. Pomimo to, jednak radomszczańscy policjanci nie ustają w działaniach i skutecznie świadczą pomoc na rzecz osób bezdomnych, czego przykładem może być wspólna interwencja dzielnicowych, pracowników socjalnych, ratowników medycznych i szpitala 9 grudnia, kiedy to udało się przekonać osobę bezdomną do przewiezienia jej do szpitala celem udzielenia jej pomocy medycznej. Dzięki takim działaniom bezpieczeństwo osób nieporadnych życiowo, samotnych i bezdomnych jest dużo większe – informuje Wojciech Auguścik z KPP w Radomsku.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD