Policjanci z komendy w Przedborzu zatrzymali seryjnego włamywacza

Reklama

Kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu wytypowali i zatrzymali włamywacza. Mężczyzna plądrował prywatne posesje, z których kradł przedmioty codziennego użytku, elektronarzędzia, pieniądze i żywność. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Od listopada 2022 roku do lutego 2023 na terenie dwóch gmin, Kobiele Wielkie i Wielgomłyny, dochodziło do włamań do domów mieszkalnych i letniskowych. Złodziej wybijał szyby lub wyłamywał zamki, po czym dostawał się do środka. Asortyment, jaki padał jego łupem, był dość szeroki. Kradł czajniki, garnki, elektronarzędzia, sprzęt gospodarstwa domowego i pieniądze. Nie pogardził też przetworami kuchennymi czy butelką spirytusu.

Rabuś chomikował łupy w swoim domu. W wyniku przestępczego procederu poszkodowanych zostało kilka osób, a straty wyniosły blisko 19 tysięcy złotych.

Sprawą włamywacza zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Przedborzu. Zebrane liczne informacje pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie sprawcy. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec gminy Kobiele Wielkie. Został zatrzymany w swoim miejscu zamieszkania. Odzyskano również część skradzionego mienia. Amator cudzej własności łączenie usłyszał pięć zarzutów. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia – mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku.

Policjanci apelują o czujność, gdyż włamywacze tylko wyczekują naszej nieobecności.

Warto zainwestować nie tylko w solidne zamki, ale też pomyśleć o zainstalowaniu alarmu. Zaprzyjaźniony sąsiad, który zapali światło na naszej posesji, czy wyjmie korespondencję ze skrzynki na listy, to również postrach na złodzieja. Gdy wrócimy do domu i okaże się jednak, że ktoś nieproszony przed nami był, nie wchodźmy do środka, by nie zniszczyć śladów. Natychmiast wezwijmy policję – dodaje policjantka.


Czytaj też: Kryminalni z Przedborza odzyskali skradziony ciągnik rolniczy z przyczepą

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD