Po raz XI pobiegli Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Radomsku 2023 [FOTO]

Reklama

Radomszczanie po raz jedenasty pobiegli „Tropem Wilczym” i upamiętnili Żołnierzy Wyklętych. W tym roku podczas wydarzenia zbierano pieniądze na pomoc 10-letniej, chorej na raka mózgu Amelce Fajkowskiej.


Bieg Tropem Wilczym jest wydarzeniem upamiętniającym żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 -1963 w obrębie przedwojennych granic RP.

Podobnie jak w ubiegłym roku, trasa biegu o długości 1963 wiodła przez alejki parku Świętojańskiego. Dystans nawiązuje do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak ps. Lalek – poległ z bronią w ręku w walce z obławą połączonych sił SB i ZOMO 21 października 1963 we wsi Majdan Kozic Górnych.

Jak co roku wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród radomszczańskich biegaczy i nie tylko, udział w imprezie wzięło około 150 osób. Tuż przed startem uczestnicy wzięli udział w akcji charytatywnej “Serce dla Amelki”, która polegała na wykonaniu 10 przysiadów i włączeniu się w zbiórkę funduszy na leczenie dziewczynki.

Każdy zarejestrowany uczestnik po przebiegnięciu mety otrzymał pamiątkowy medal. Był też ciepły poczęstunek dla wszystkich chętnych.


Czytaj też: Został już tylko miesiąc na opłatę bonami noclegów i atrakcji turystycznych

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD