Policyjna akcja „Prędkość” podsumowana

Reklama

27 października policjanci radomszczańskiej drogówki podczas działań wojewódzkich “Prędkość” egzekwowali od kierujących przestrzegania ograniczeń w tym zakresie. Aż 42 kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym.


Działania miały na celu przede wszystkim kontrolę przestrzegania przez kierujących przepisów ruchu drogowego w zakresie jazdy z dopuszczalną prędkością. Tego dnia funkcjonariusze zwracali również uwagę na inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Mundurowi Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku kontrolowali ulice powiatu radomszczańskiego, ujawniając w 42 przypadkach przekroczenie, przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Kierujący jadąc z nadmierną prędkością stwarzali tym samym, nie tylko zagrożenie dla siebie ale także dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni, własnych umiejętności.

Apelujemy do kierowców o jazdę zgodnie z obowiązującymi przepisami i znakami ruchu drogowego – dodaje policjant.


Czytaj też: Bezpieczeństwo na Wszystkich Świętych. Więcej policjantów na ulicach i cmentarzach

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD