Policyjne patrole na Górze Kamieńsk

Reklama

Rozpoczął się sezon narciarski na Górze Kamieńsk. Podobnie jak w latach poprzednich, policjanci pełniący służbę będą reagowali na niebezpieczne i niezgodne z prawem zachowania na stoku narciarskim oraz na niestosowanie się do obowiązujących obecnie przepisów epidemiologicznych.

 

W piątek, 12 lutego 2021 roku otworzyły się kolejne obiekty dla miłośników zimowych zabaw i sportów. Jak co roku, na Górze Kamieńsk obecne będą policyjne patrole narciarskie. Funkcjonariusze pełniący tam służbę są odpowiednio przeszkoleni i przygotowani. Dodatkowo, każdy z nich ma narciarskie doświadczenie. Podstawowym zadaniem policjantów na stoku narciarskim jest działanie prewencyjne, mające wpływ na szeroko pojęte bezpieczeństwo. Mundurowi legitymują osoby zachowujące się nieodpowiedzialnie, zwracają uwagę na kulturę i takt osób przebywających na terenie obiektu. Pilnują, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras, a także by nie jeździli pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających. Ponadto, policjanci zwracają uwagę na przestrzeganie zasad zachowania dystansu społecznego czy  zasłaniania ust i nosa przez osoby przebywające na terenie ośrodka – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia policjanci w zależności od sytuacji stosują pouczenia lub nakładają mandaty karne. Funkcjonariusze przypominają rodzicom i opiekunom, że zgodnie z Ustawą o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich osoby do 16. roku życia mają obowiązek noszenia w czasie jazdy kasków ochronnych. Policjanci realizując swoje zadania ściśle współpracują z ratownikami Beskidzkiej Grupy GOPR oraz pracownikami obiektu.

Pobierz aplikację RATUNEK – dzięki niej ratownicy będą znali dokładne położenie miejsca wypadku.

Czytaj też: „Pętla taktyczna” kandydatów do służby w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD