POLSKO – NIEMIECKIE SPOTKANIA

Reklama

40 uczestników wymiany polsko – niemieckiej gościło w Starostwie Powiatowym w Radomsku. To już dziewiąta edycja projektu, realizowanego wspólnie przez II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku oraz partnerską szkołę Heinrich Mann Schule z Dietzenbach w powiecie Offenbach.

Uczestnicy wymiany przebywają w Polsce od kilku dni, odwiedzili już Zakopane, Kraków, Oświęcim. Od środy są w Radomsku, gdzie m.in. wraz z radomszczańskimi rówieśnikami poznają Radomsko i okoliczne miejscowości, m in. Malutkie, Krzętów. Spotkali się także z przedstawicielami władz Powiatu Radomszczańskiego, wicestarostą Robertem Zakrzewskim oraz członkiem Zarządu Powiatu, Urszulą Rorat.

– Takie spotkania najlepiej udowadniają, że stawiane w projektach cele: przełamywanie barier językowych, zwalczanie stereotypów, poznawanie tradycji i kultury, kształtowanie poglądów, czy doskonalenie umiejętności posługiwania się językami obcymi w różnych sytuacjach najlepiej realizuje się w praktyce, podczas wspólnych wycieczek, rozmów i dyskusji – stwierdził wicestarosta Zakrzewski.

– Bardzo chętnie przyjeżdżamy do powiatu radomszczańskiego, bo wiemy, że jesteśmy tu serdecznie witani – podsumował spotkanie Hans’a-Peter Löw, dyrektor Heinrich Mann Schule w Dietzenbach.

Uczniowie z II LO byli gośćmi swych niemieckich rówieśników we wrześniu ubiegłego roku.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD