Posługiwał się przywłaszczoną kartą. 42-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności

Jubiler Ako

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który przy użyciu przywłaszczonej karty płatniczej dokonywał w sklepach transakcji. Teraz podejrzanemu grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


23 maja policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu radomszczańskiego, który posłużył się skradzioną kartą. Mężczyzna znalazł portfel, w którym była karta płatnicza. Postanowił to wykorzystać i płacił nią za zakupy m.in. w sklepach spożywczych.

Szybko ustalono, że skradziona rzecz była używana do wielu płatności na terenie miasta. Kryminalni wytypowali, a następnie zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzewanego o kradzież z włamaniem. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 7 zarzutów. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za swoje czyny. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności – mówi mł.asp. Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Policjanci przypominają, że w przypadku zgubienia karty płatniczej lub podejrzenia, że ktoś mógł nam ją ukraść należy ją natychmiast zastrzec lub zawiesić (czasowo zablokować – to opcja dostępna w niektórych bankach). W takich przypadkach dużą rolę odgrywa czas. Zgubioną lub skradzioną kartę zastrzec można na infolinii swojego banku, w oddziale, w niektórych przypadkach także w bankowości elektronicznej.

Można również zrobić to pod ogólnopolskim numerem telefonu uruchomionym specjalnie do zastrzegania kart przez Związek Banków Polskich: (+48) 828 828 828. Numer ten warto zapisać na liście kontaktów w swoim telefonie, aby w razie potrzeby nie tracić czasu na jego szukanie. Numer jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Natomiast, w przypadku kiedy znajdziemy kartę płatniczą należy ją niezwłocznie zwrócić do właściciela, instytucji wydającej dokument lub najbliższej jednostki Policji.


Czytaj też:Przekroczyła prędkość. Wysoki mandat w warunkach recydywy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD