Przekroczyła prędkość. Wysoki mandat w warunkach recydywy

Reklama

Radomszczańscy policjanci przypominają o zmianach przepisów ruchu drogowego, które weszły w życie we wrześniu 2022 roku.


Teraz poważne przypadki naruszenia prawa takie jak znaczne przekroczenia prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu czy złamanie zakazu wyprzedzania, w świetle nowych przepisów objęte są tzw. recydywą. Popełnienie tych wykroczeń dwa razy w przeciągu dwóch lat skutkuje podwójnym mandatem karnym – przypomina mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku.

O zasadzie recydywy na drodze przekonała się mieszkanka Łodzi, która kierowała BMW. W środę, 24 maja około godziny 19 policjanci zatrzymali pojazd w miejscowości Dobryszyce przy ulicy Wieluńskiej. Właśnie tam funkcjonariusze z wydziału drogowego przeprowadzali kontrolę prędkości.

Kierująca BMW w obszarze zabudowanym jechała 96km/h. Przekroczyła dozwoloną prędkość o 46 km. Z systemów policyjnych wynikało, że w ostatnim czasie również przekroczyła znacznie prędkość. Teraz kobieta otrzymała 2 tys. zł mandatu, na jej konto trafiło 11 punktów karnych – dodaje policjant.


Czytaj też: Kolizja w gminie Masłowice. Samochód uderzył w drzewo

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
[pro_ad_display_adzone id="64133"]

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD