Pro Familia na plusie. W minionym roku placówka wypracowała blisko 30 tys. złotych zysku

Reklama

Plany finansowe, remontowe i organizacja przyjmowania pacjentów w dobie pandemii – to najważniejsze tematy podejmowane podczas posiedzenia Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej ,,Pro Familia”.

Rada zebrała się w piątek, 5 lutego. Pozytywnie zaopiniowała m. in. korektę planu z 2020 r. oraz plan finansowy i inwestycyjny jednostki na 2021 rok.

Z wstępnych wyliczeń wynika, że w minionym roku placówka, która ma pod opieką ok. 13 tysięcy pacjentów, wypracowała zysk w wysokości ok. 30 tys. złotych (dokładna kwota będzie znana po dokonaniu ostatecznych wyliczeń). Dyrekcja SP ZOZ chce przeznaczyć go na zakup nowoczesnego sprzętu komputerowego i medycznego (m. in. aparatu EKG). Pro Familia zamierza inwestować także w poprawę funkcjonalności i estetykę pomieszczeń obu swych przychodni – informuje Wioletta Bąk-Kempa, rzecznik Starostwa Powiatowego w Radomsku.

W filii przy ul. Przedborskiej, oprócz niezbędnych prac hydraulicznych, zaplanowano malowanie ścian oraz prace wykończeniowe.

Mówiono także o organizacji opieki zdrowotnej w czasie pandemii. Obecnie w ,,Pro Familii” zdecydowana większość lekarzy specjalistów udziela porad w bezpośrednim kontakcie z pacjentami. Lekarze podstawowej opieki zdrowotnej udzielają porad telefonicznie lub osobiście – ale po telefonicznym uzgodnieniu terminu.

Czytaj też: ZUS i ŁIPH zapraszają na webinarium dla przedsiębiorców

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD