Luxbud

Próby oszustwa “na wnuczka” w Radomsku i okolicach

Polonaisse

Radomszczańscy policjanci otrzymali kilka sygnałów od mieszkańców powiatu, że dzwonili do nich oszuści, którzy próbowali ich przekonać do oddania im swoich oszczędności. Na szczęście dzięki czujności osób starszych do oszustwa nie doszło. Nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu.


30 listopada 2021 roku w ciągu kilku godzin oszuści nawiązali kontakt telefoniczny z kilkoma seniorami przekonując, że są wnuczkiem lub znajomym wnuczka/córki/syna i pilnie potrzebują pieniędzy, ponieważ uczestniczyli w poważnym wypadku drogowym. Jednocześnie z dramatyzmem w głosie informują swoje ofiary, że aby załatwić wszelkie formalności potrzebne są duże pieniądze. Na szczęście, dzisiaj seniorzy nie dali się oszukać. W porę przerwali rozmowę i sprawdzili wiarygodność przekazywanych im informacji.

Przypominamy. Schemat działania sprawców za każdym razem jest podobny. Nie daj się nabrać na różnego rodzaju historie opowiadane przez oszustów, którzy pod presją czasu instruują swoją ofiarę jak, gdzie i komu należy przekazać wypłacone pieniądze. Powiadamiajmy Policję każdorazowo o takich telefonach. Bądźmy czujni. Ostrzegajmy innych – mówi nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Policjanci apelują do opiekunów osób starszych – informujmy naszych rodziców i dziadków o tym procederze. Ostrzegajmy przed osobami, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość i ufność. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni z prośbą o szybkie pożyczenie dużej sumy pieniędzy. Możemy takie tematy poruszać na rodzinnych spotkaniach, rozmowach telefonicznych czy przypadkowych wizytach. Wszystko po to, by w porę ostrzec naszych bliskich. Pamiętajmy – zwykła ostrożność i wiedza o metodach działania przestępców może uchronić starsze osoby przed utratą oszczędności ich życia.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD