Luxbud

Kierujący ciężarówką potrącił śmiertelnie 61-letniego pieszego

Jubiler Ako

Radomszczańscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Kamieńsku. Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący ciężarówką potrącił 61-letniego pieszego, który zmarł na miejscu.


Do wypadku doszło 29 listopada 2021 roku przed godziną 13.00 w rejonie skrzyżowania ulicy Głowackiego z ulicą Piotrkowską w Kamieńsku. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 49-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc ulicą Głowackiego z zamiarem skrętu w lewo, najprawdopodobniej nie zauważył pieszego i go potrącił. 61-letni mieszkaniec Kamieńska zmarł na miejscu wypadku. Nadzorujący czynności prokurator zdecydował o zabezpieczeniu ciała pieszego w radomszczańskim prosektorium. Natomiast, 49-letni kierowca dafa został osadzony w policyjnym areszcie. Kierujący ciężarówką był trzeźwy. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Przypominamy i apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o używanie elementów odblaskowych przez pieszych i rowerzystów. Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie. Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe prawidłowo nałożone na odzież widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby uczestnicy zdarzeń drogowych używali elementów odblaskowych – przypomina nadkom. Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP w Radomsku.


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD