Propozycja kinowa MDK w Radomsku dla dużych i małych

Reklama

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza do kina na seanse.


W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego w piątek, 31 marca o godz. 18:00 wyświetlony zostanie film „Lunana. Szkoła na końcu świata”.

Opis filmu:

„Lunana. Szkoła na końcu świata” to filmowa podróż do bhutańskiej wioski położonej w Himalajach. Nominowany do OSCARA film i zdobywca kilkunastu nagród publiczności na festiwalach filmowych jest afirmacją życia w zgodzie z prawami natury. A także lekcją tego, co w życiu jest najważniejsze.

„Lunana. Szkoła na końcu świata” jest pierwszym w historii Bhutanu filmem nominowanym do Oscara.

Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury.

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu.

Reżyseria: Pawo Choyning Dorji; scenariusz: Pawo Choyning Dorji; gatunek: dramat; produkcja: Bhutan / Chiny 2019; czas trwania: 110 minut; ograniczenie wiekowe: od 15 lat.

Bilety: 10 zł (sala kameralna).

 

 

Niedzielny Poranek Filmowy dla dzieci

Mała Pasja to cykliczne spotkania, podczas których prezentowane są najciekawsze filmy animowane dla najmłodszego widza. Każde spotkanie to nowe doświadczenie, świetna rozrywka i nietuzinkowy czas spędzony w kinie z rodzicami lub kolegami i koleżankami.

2 kwietnia o godz. 10:30 MDK zaprasza na kolejny zestaw animacji z projektu #BAJKIZPOLSKI, tym razem ich tematem będzie wizyta w mieście. Odbędzie się projekcja bajek: Teatr, Zakupy (seria Pamiętnik Florki), Agatka i Żaba Klementyna (seria Agatka), Dlaczego paw został wyrzucony z ptasiej opery? (seria HipHip Hurra), Kino i Fryzjer (seria Opowiadania piaskownicy), Na basenie (seria Przedszkolaki).

Zestaw polskich animacji dla najmłodszych. Wizyta w mieście, czyli co skrywają wielkie budynki i jakie atrakcje tam czekają. Przybliżą czym jest teatr, kino, opera, ale i centrum handlowe! To opowieści o przeżywaniu przygód z bliskimi i byciu otwartym na poznawanie nowych miejsc.

#BAJKIZPOLSKI Pouczający i atrakcyjny wizualnie projekt składający się z najnowszych polskich seriali i filmów animowanych dla dzieci, prezentowanych w tematycznych zestawach, gwarantujący nie tylko mądrą rozrywkę dla najmłodszych, ale też ciekawy punkt wyjścia do działań edukacyjnych. Prezentowane w ramach cyklu produkcje poruszają bliskie dzieciom tematy, pomagają w poznaniu różnych zjawisk z otaczającego świata, rozpoznawaniu i radzeniu sobie z emocjami, nowymi sytuacjami, trudnościami i radościami, rozwijają dziecięcy świat wyobraźni.

Bilety: 10 zł (sala kameralna).

Spotkaniu towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne.


Czytaj też: Laureatom konkursu “Z górki na pazurki – moje ferie” przyznano nagrody [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD