Luxbud

Przedszkolaki będą świecić przykładem

Polonaisse

„Przedszkolaku, świeć odblaskiem” – to hasło akcji organizowanej wspólnie przez funkcjonariuszy z radomszczańskiej komendy policji oraz pracowników Starostwa Powiatowego w Radomsku, którzy zachęcali najmłodszych mieszkańców naszego powiatu do noszenia odblaskowych elementów poprawiających widoczność na drodze.


W ramach akcji Starostwo Powiatowe w Radomsku ufundowało 2 tysiące odblaskowych przywieszek, które od poniedziałku do piątku otrzymywały dzieci uczęszczające do przedszkoli w całym powiecie.

W piątek, podczas finału akcji, z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Przedborzu spotkał się członek zarządu powiatu Michał Koski, który wręczył drobne odblaskowe upominki wszystkim maluchom. Wcześniej z dziećmi spotykała się wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Policjanci uczyli przedszkolaków, jak bezpiecznie poruszać się po drogach oraz przypominali o konieczności używania elementów odblaskowych, szczególnie w terenach poza miastem, gdzie często brakuje oświetlenia dróg i chodników. Dzięki prawidłowo umieszczonym odblaskom dzieci stają się widoczne, a tym samym kierowca ma czas na wykonanie bezpiecznego manewru. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy pogarszają się warunki atmosferyczne. Dzień się staje coraz krótszy, a na źle oświetlonej jezdni, w ciemnej odzieży, niechroniony uczestnik ruchu jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu.

Kolorowe odblaskowe gadżety bardzo podobały się przedszkolakom. Zgodnie obiecywały, że będą je nosić na kurtkach i przy plecaczkach.Czytaj też: Święty Mikołaj nosi odblaski

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD