Przestępczość w powiecie. Policyjne statystyki

Reklama

4 lipca 2023 roku w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Radomsku odbyło się spotkanie podsumowujące pracę policjantów w pierwszym półroczu bieżącego roku. W spotkaniu uczestniczył prokurator rejonowy w Radomsku – Gerard Staszczyk, który nadzoruje skomplikowany proces wykrywczy.


Przedmiotem rozmów było podsumowanie dotychczasowej pracy funkcjonariuszy.

Warto podkreślić, że w pierwszym półroczu na terenie powiatu radomszczańskiego stwierdzono 852 przestępstwa, z czego 725 zostało wykrytych (co daje 84,89%). W kategorii „bójka i pobicie” poziom wykrywalności sięga 100%. Podobnie jest w kategorii „kradzież z włamaniem do samochodu” oraz w przypadku przestępstw o charakterze rozbójniczym – mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek

Zdarzeń zakwalifikowanych  jako „kradzież cudzej rzeczy” w pierwszym półroczu było 117 a ich wykrywalność wynosi niemal 70%. Ponad 80% wykrywalność wypracowali policjanci w kategorii „kradzież z włamaniem” (stwierdzono 77 przestępstw), natomiast przestępstw gospodarczych policjanci stwierdzili 177 z czego wykryli 142.

Na terenie powiatu radomszczańskiego od 1 stycznia do 30 czerwca 2023 roku doszło do 504 zdarzeń w ruchu drogowym, w tym do 473 kolizji oraz 31 wypadków drogowych. W zdarzeniach tych obrażenia ciała odniosły 34 osoby a 8 zostało zabitych.


Czytaj też: Karetka utknęła na drodze. Interweniowali strażacy

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD