Przy ul. Inwestycyjnej buduje się Nowoczesne Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne

Reklama

Przy ulicy Inwestycyjnej w Radomsku powstaje nowoczesne Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Znajdzie się tam 20 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami, w tym 14 miejsc pobytu całodobowego oraz 6 miejsc pobytu dziennego. Zarządzać będzie nim Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.


Głównym celem budowy Centrum jest pomoc dorosłym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Osobom korzystającym z pobytu całodobowego zostaną udostępnione w pełni wyposażone pomieszczenia jednoosobowe o powierzchni minimum 20 m². Będzie to budynek nowoczesny z dużymi pokojami dostosowanymi do potrzeb pensjonariuszy.

Na miejscu będą mogli skorzystać z kompleksowej opieki pielęgniarskiej, terapeutycznej i rehabilitacyjnej. Dzięki nowej placówce będą mogli pozostać w miejscu zamieszkania, co pozytywnie wpłynie na ich sytuację m.in. ze względu na ułatwiony kontakt z przebywającą na miejscu rodziną.

Na realizację tej inwestycji miasto pozyskało ponad 3 miliony złotych z Funduszu Solidarnościowego. Całkowity koszt inwestycji wynosi 5,2 miliona złotych, a jej zakończenie planowane jest w kwietniu 2024 roku.


Czytaj też: Stało się! Ulica Narutowicza zamknięta. Nowa organizacja ruchu

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD