Przy ulicy Pana Tadeusza w Radomsku mają powstać bloki komunalne. Spotkanie mieszkańców z włodarzami miasta

Reklama

Ok. 140 nowych mieszkań komunalnych ma zostać wybudowanych przy ul. Pana Tadeusza. Miasto posiada tam 1,7ha terenów. Przeciwni temu pomysłowi są okoliczni mieszkańcy. Ich zdaniem wybudowanie w ich sąsiedztwie bloków naruszy ład przestrzenny, zasłaniać będzie ich posesję i wiązać się będzie z szeregiem innych uciążliwości. Na spotkaniu z urzędnikami, mieszkańcy osiedla mówili, że kupili właśnie w tym miejscu działki i wybudowali domy, bo wiedzieli, że będzie to osiedle domów jednorodzinnych.

Prezydent zapewniał, że nie będzie to zabudowa mocno wyróżniająca się w panoramie osiedla – do 12,5 metra miałyby mieć przymierzane tam mieszkalne bloki, podczas gdy najwyższe domy w okolicy mają ok. 9 metrów. Ponadto wskaźnik intensywności zabudowy, czyli stosunek powierzchni wszystkich kondygnacji budynku do powierzchni gruntu terenu, na którym stoi wynosić będzie 0,2, a więc w normach nawet dla zabudowy jednorodzinnej. Jak usłyszeli mieszkańcy na spotkaniu, miasto jest dla wszystkich. Prezydent deklarował, że jest zdeterminowany by tę inwestycję zrealizować.

Miasto się rozwija i muszą powstawać nowe mieszkania. Radomszczanie pilnie tych mieszkań potrzebują. A działki na ul. Pana Tadeusza to jedyne nadające się pod tę inwestycję tereny w zasobie gruntowym miasta. Jestem jednak w stanie iść mieszkańcom na ustępstwa, ale tylko w kwestii wysokości zabudowy – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

O przeprowadzenie posiedzenia komisji w takiej formie zawnioskowali radni Koalicji Obywatelskiej Paweł Pichit i Rafał Dębski. Radny Dębski zgłosił wniosek o rozpoczęcie procedury uchwalenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru. Wniosek nie spotkał się z aprobatą radnych. Wg prezydenta mógłby wydłużyć całe przedsięwzięcie nawet o 10 lat, a mieszkania potrzebne są praktycznie teraz.

Ulicę Pana Tadeusza czekają duże zmiany w jeszcze bliższej przyszłości. W tym roku ruszyć ma jej pełna przebudowa realizowana z pomocą środków z Polskiego Ładu. Są również plany, by poprowadzić nią jedną z linii komunikacji miejskiej.


CZYTAJ TEŻ: Ogólnopolski Dzień Trzeźwości w Radomsku

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD