Select

Puchar Niezdobywców Pucharów zostaje w Radomsku

Polonaisse

22 stycznia po rocznej przerwie spowodowanej pandemią na parkiet Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku wrócili wielcy piłkarze o jeszcze większych sercach. Od strony sportowej było tu wszystko, by stworzyć piękne i emocjonujące widowisko: udany rewanż w finale za przegraną w fazie grupowej, najdłuższa seria rzutów karnych, koronkowe akcje, hiszpańska tiqui-taca, fantastyczny doping (tu tradycyjnie niezwyciężeni byli kibice Żądło Sucha Psina) strzały z daleka i bramkarskie parady. 10 drużyn z różnych zakątków Polski:

  • LZS Chrząstawa,
  • Rol-best Piotrków Trybunalski,
  • Dar Placencja,
  • Victoria Łódź,
  • Żądło Sucha Psina,
  • Futsal Radomsko,
  • Huta Szklarnia,
  • ESPN Bełchatów
  • AKP forBET Pogrom Radomsko I
  • AKP forBET Pogrom Radomsko II

rywalizowało o Puchar Niezdobywców Pucharów.

Po emocjonującym finale tryumfatorami imprezy została drużyna AKP forBET Pogrom Radomsko I, wygrywając 2:0 z Żądło Sucha Psina. Trzecie miejsce zajął zespół ESPN Bełchatów, pokonując 4:1 Hutę Szklarnia. Najlepszym bramkarzem turnieju został Łukasz Bąkowicz, a najlepszym strzelcem – Błażej Strzoda.

Rywalizacja sportowa podczas Turnieju byłą oczywiście bardzo ważna, ale – jak podkreślali organizatorzy – najważniejszą osobą tego dnia była 11-letnia Nadia Sierakowska, która przebywa obecnie w szpitalu w Łodzi, gdzie walczy z nowotworem. To dla niej zbierano będą fundusze na dalsze leczenie i rehabilitację.

Warto było wybrać się na turniej nawet jeśli nie jest się fanem piłki nożnej. Na gości czekały lokalne specjały (przedborski kugiel czy radomszczańska zalewajka) i pyszne ciasta. Dzieci mogły skorzystać ze ścianki wspinaczkowej, przenieść się do świata tańca, fitnessu i zumby, spróbować sportów walki czy sportów siłowych – a wszystko pod okiem doświadczonych instruktorów. Była też sala retro e-sportu (chętnie odwiedzana przez dorosłych) – wehikuł czasu, powrót do znanych i lubianych gier komputerowych z lat 90. – oraz mistrzostwa powiatu radomszczańskiego w skokach narciarskich w legendarnej grze Deluxe Ski Jump 2. A w przerwach od sportowych emocji grą na akordeonie zachwycił zawodników i kibiców Mieszko Błachowicz.

(Informacja: Starostwo Powiatowe)

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD