MEBIN

Radomsko bez smogu. Miasto chce przeznaczyć rocznie milion złotych na walkę ze smogiem

Robutkowo

Smog pojawiający się w sezonie grzewczym to problem, z którym boryka się wiele miast w całej Polsce. Walka ze smogiem to konsekwentne i realne działania. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Jarosław Ferenc oświadczył, że na najbliższej Sesji Rady Miasta przedstawi projekt uchwały budżetowej, który uruchomi program Radomsko bez Smogu. Póki co na najbliższe trzy lata.

Zgodnie z założeniami programu, co roku z miejskiej kasy na walkę ze smogiem przeznaczony zostanie milion zł. Środki będą stanowiły dotacje do wymiany pieców przez osoby prywatne i najemców lokali od TBS.

Według danych Światowej Organizacji Zdrowia Radomsko znajduje się na 26. miejscu wśród miast z najbardziej zanieczyszczonych powietrzem.

Według ankiety przeprowadzonej w styczniu przez RAS, aż 56 proc. radomszczan oceniło jakość powietrza w Radomsku źle albo bardzo źle. 69 proc. ankietowanych uważa, miasto robi zbyt mało w walce ze smogiem.

W ankiecie zapytano jakich działań mieszkańcy oczekują od władz. Najwięcej ankietowanych opowiedziało się za dofinansowaniem do wymiany pieców (76 proc.) i rozbudowaniem sieci gazowej (60 proc.)

Chcemy poprawić jakość życia i obniżyć zanieczyszczenia powietrza. To wyjście naprzeciw oczekiwaniom radomszczan. Jakiś czas temu dostałem wyniki ankiety przeprowadzonej przez Radomszczański Alarm Smogowy. Po konsultacjach budżetowych ze skarbnik Mariolą Wypych podjęliśmy decyzję o stworzeniu programu – mówi prezydent Ferenc.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW