MEBIN

Miasto pozyskało 7,5 mln zł dofinansowania na Glinianki

Robutkowo

Na tą chwilę czekało wielu radomszczan. Miasto pozyskało 7,5 mln zł z dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na zagospodarowanie Glinianek.  Na zaniedbanym terenie powstanie atrakcyjny teren wypoczynkowy dla dzieci oraz całych rodzin.

Realizacja projektu wynosi ponad 13 milionów zł. – To ogromna inwestycja. Dzięki temu w mieście powstanie większa przestrzeń rekreacyjna. Zagospodarowanych zostanie ponad 10 hektarów terenów po dawnych Gliniankach w dzielnicy Kowalowiec. Inwestycja powstanie na zasadzie zaprojektuj i zbuduj. W Wieloletniej Prognozie Finansowej mamy przeznaczone na ten cel 6 mln zł. Dzięki dotacji miasto dysponuje wystarczającymi środki aby rozpocząć wykonywanie tego zadania. To jedna z najważniejszych inwestycji – wyjaśnia prezydent Jarosław Ferenc.

Najprawdopodobniej w tym roku powstanie projekt, natomiast inwestycja zostanie wykonana w ciągu najbliższych dwóch lat.

Koncepcja zagospodarowania Glinianek zakłada powstanie boisk, kortów tenisowych. Będą tam tory rowerowe, pole do gry w mini-golfa, ścianki wspinaczkowe, siłownia zewnętrzna wyposażoną w urządzenia nakierowane na mieszkańców uprawiających sporty wyczynowe. Zaniedbane do tej pory „glinianki” mają być miejscem wypoczynku mieszkańców nie tylko dzielnicy Kowalowiec, ale i całego miasta.

Czytaj też: Radomsko w gronie kurczących się miast

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button
Puls Radomska

FREE
VIEW