Radomsko – rowerzystka potrącona przez BMW trafiła do szpitala

Reklama

Do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i rowerzystki doszło 12 maja ,około godz. 17 w Radomsku przy ulicy Krasickiego.


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mężczyzna kierujący BMW wyprzedził jadącą w tym samym kierunku 58-letnią rowerzystkę, a następnie skręcił przed nią w prawo, w ulicę Inwestycyjną, doprowadzając do jej potrącenia. W wyniku tego rowerzystka przewróciła się na jezdnię – mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek, rzecznik prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Kobieta została przewieziona do szpitala celem dalszej hospitalizacji.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą zajmą się policjanci z radomszczańskiej komendy, którzy będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności wypadku.

Pamiętajmy, że rowerzyści oraz piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze – dodaje policjant.


Czytaj też: Pożar ciągnika na polu w Krerach w gminie Masłowice. Maszyna doszczętnie spłonęła

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD