Radomszczanie pobiegli aby walczyć ze smogiem

Reklama

Smog pojawiający się w sezonie grzewczym to problem, z którym boryka się wiele miast w całej Polsce.  Radomsko jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w województwie łódzkim. Smog londyński, który pojawia się w mieście wraz z nadejściem sezonu grzewczego, może być zwalczany przez dokładne działania.

Dzisiaj radomszczanie, po raz drugi pobiegli aby zwrócić uwagę na złą jakość powietrza w Radomsku. Pierwszy Smog Run odbył się w listopadzie 2019r. Niestety od tamtej pory niewiele się zmieniło.

Dzisiejszy bieg rozpoczął się punktualnie o 14.30 w okolicach I Liceum Ogólnokształcącego. Na trasie 5 km, biegacze z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych rozdawali mieszkańcom ulotki Radomszczańskiego Alarmu Smogowego. W walce ze smogiem edukacja i świadomość mieszkańców jest kluczowa.

Niestety powietrze w Radomsku nie uległo poprawie. Chcemy wywrzeć presję na władzach, aby zaczęły walczyć z tym problemem, a także na mieszkańcach, aby nie palili w piecach niedozwolonymi materiałami –tłumaczy jeden z biegaczy.

Organizatorami wydarzenia są biegacze z RUNdomsko i Radomszczański Alarm Smogowy (RAS).

Czytaj też: Policjanci zadbają o bezpieczeństwo podczas 29. finału WOŚP

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD