Radomszczanie przeciwni wycince drzew w centrum miasta

Reklama

Radomszczanie protestują przeciwko wycince drzew na placu 3 Maja. Informacja o planowanej wycince pojawiła się w przestrzeni publicznej. Mimo, że miasto zaprzecza takowym działaniom mieszkańcy obawiają się kolejnej utraty zieleni w centrum.


Radomszczanie są zdecydowanie przeciwni wycince drzew. Podpisy w tej sprawie zbierane są dzisiaj i jutro w godzinach 17.00 – 19.00 na placu 3 Maja.

Zbieramy  podpisy pod petycją – by już nigdy żaden urzędnik, projektant, naczelnik czy prezydent nigdy nie wpadł na pomysł masowej wycinki  drzew w centrum naszego miasta – tłumaczy radny Łukasz Więcek.

Przypomnijmy. Miasto przy okazji remontu ulicy Piłsudskiego zleciło opracowanie koncepcji, która zawiera 3 warianty. Każdy z nich zakładał wycinkę drzew. Na zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej prezydent zaznaczył, że miasto dopuszcza jedynie wycinkę drzew ze względów fitosanitarnych (takie, które nie rokują dalszego życia). Żadnej innej wycinki nie powinno tam być – komentował wówczas  Jarosław Ferenc.

Magistrat zadeklarował, że przed rozpoczęciem prac drzewa mają zostać zbadane przez dendrologów, a koncepcje maja zostać poddane konsultacją społecznym.

Mimo tych deklaracji zaniepokojeni mieszkańcy podjęli próbę walki o zieleń w mieście. Podpisy można złożyć jeszcze dzisiaj i jutro.

Oto treść petycji:
W związku z planowaną przebudową Placu 3 Maja w Radomsku, wnosimy aby władze Radomska tworząc lub zlecając koncepcje, plany i projekty przebudowy, przyjęły zasadę pozostawiania wszystkich drzew rosnących w tym miejscu.

Czytaj też: Wycinka drzew na placu 3-go Maja? Odpowiedź prezydenta

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD