Pijany kierowca zatrzymany na Porcie Radomsko. 30-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu

Reklama

W środę, 16 sierpnia radomszczańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe marki ford, który poruszał się w sposób niebezpieczny na autostradzie A1. Na miejsce zadysponowano patrol policji. Jak się okazało podejrzenia osoby zgłaszającej były słuszne. 30-latek z Łodzi miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.


Policjanci otrzymali zgłoszenie około godziny 16.00.

Osoba zgłaszająca przekazała, że kierujący fordem wykonywał niebezpiecznie manewry na drodze, często zwalniał, zmieniał pasy ruchu. W pewnym momencie zjechał z autostrady i zaparkował swój pojazd na Porcie Radomsko – mówi Dariusz Kaczmarek z KPP w Radomsku.

Obecni na miejscu policjanci z wydziału ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem. 30-latek z Łodzi miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem grozi mu kara pozbawienia wolności do dwóch lat.-Reagujemy na niebezpieczne zachowania innych uczestników ruchu drogowego. Informację możemy przekazać anonimowo. Każde wezwanie jest sprawdzane. Pamiętajmy, że pijany kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia – dodaje policjant.


Czytaj też: Ponad 140 mandatów. Radomszczańska policja podsumowała długi weekend na drogach

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD