Radomszczański Salon Literacki dla miłośników literatury i poezji

Reklama

Szykuje się prawdziwa uczta dla miłośników literatury i poezji. W najbliższą sobotę 1 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku podczas VIII edycji ogólnopolskiej akcji Nocy Bibliotek, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „To się musi powieść”, zorganizowany zostanie Salon Literacki.


Tego dnia czytelnicy będą mieli wyjątkową okazję w jednym miejscu i o tej samej porze spotkać się z rodzimymi autorami książek, których twórczość doceniona przez mieszkańców powiatu radomszczańskiego niejednokrotnie odniosła sukces na ogólnopolskiej arenie literackiej.

Swój udział w Salonie zapowiedzieli: Andrzej Andrysiak, Ilona Borek, Aneta Boruta, Lidia Dróżdż, Marian Grotowski, Karolina Gurazda – Grabarczyk, Ewa Kaczmarczyk, Tomasz Kuźnicki, Joanna Łęcka, Tomasz Nowak, Ernest Rudnicki, Anna Ryng, Elżbieta Stępień, Stefan Szczygłowski, Marcin Wodo. Specjalne pozdrowienia dla uczestników Salonu przekażą: Zbigniew Chrząszcz, Grzegorz Drzewowski,  Ireneusz Kaczmarczyk, Henryka Witalewska oraz Bartosz Zaskórski, którzy ze względu na wcześniej zaplanowane obowiązki nie będą mogli osobiście uczestniczyć w spotkaniu.

Również swoje wydawnictwa zaprezentują instytucje kultury: Muzeum Regionalne w Radomsku, Muzeum Ludowe w Przedborzu, Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Fundacja Inicjatyw Kulturalnych w Radomsku i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Radomsku.

Tak wyjątkowe spotkanie autorów z czytelnikami będzie doskonałą przestrzenią do dyskusji i wartościowych rozmów, ale też możliwością bliższego poznania ulubionego autora.

Radomszczański Salon Literacki rozpocznie o godz. 14.00 spotkanie w sali konferencyjnej (I piętro), podczas którego odbędzie się prezentacja autorów biorących udział w wydarzeniu. Następnie, od godz. 15.00 czytelnicy będą mieli niepowtarzalną okazję do indywidualnych rozmów z twórcami, a także do zakupu ich książek.

Działać też będzie kawiarenka, w której w miłej atmosferze przy aromatycznej kawie, herbacie i kawałku ciasta będzie można dyskutować i wymieniać poglądy.

Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu osoby, którym bliska jest literatura i chciałyby poznać twórczość lokalnych autorów. Niech miłość do książek będzie udziałem wszystkich mieszkańców powiatu radomszczańskiego.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD