Select

Radomszczański szpital zwycięzcą rankingu ,,Liderzy Zarządzania”

Jubiler Ako

Już po raz trzeci Szpital Powiatowy w Radomsku został zwycięzcą rankingu ,,Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w kategorii szpitali z najwyższym kontraktem NFZ (w tym roku: powyżej 99 mln zł).


Celem rankingu jest ocena placówek medycznych i wyłonienie najlepszego szpitala pod kątem efektywności aktywów, rentowności sprzedaży i dynamiki kontraktu z NFZ. Inicjatywa realizowana jest we współpracy z dziennikiem Rzeczpospolita, a jej partnerami instytucjonalnymi w tym roku są Polska Federacja Szpitali oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych.

W 6. edycji zestawienia „Liderzy Zarządzania” udział wzięło 296 szpitali: 132 powiatowe, 88 wojewódzkie, 31 ministerialnych, 24 uniwersyteckie i 21 gminnych. Ocenie zostały poddane wskaźniki takie jak: efektywność aktywów, rentowność sprzedaży netto i dynamika przychodu z NFZ. Dodatkowo wszystkie jednostki podzielone zostały na 3 kategorie pod kątem wysokości kontraktu z NFZ. Autorem metodologii i obliczeń jest BFF Banking Group.

Wyniki rankingu opublikował portal dlaszpitali.pl.

Szpital Powiatowy w Radomsku uzyskał najwyższe miejsce w kategorii: Kontrakt z NFZ wyższy niż 99 mln PLN, wyprzedzając tak renomowane placówki jak Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (II m.), Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (III m.) i Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka (IV m.)


Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej
Polonaisse

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD