Reprezentacja UKS Zapaśnik startowała w II Pucharze Polski w Raciborzu

Do Raciborza wybrała się pięcioosobowa reprezentacja UKS-u pod opieką trenera Konrada Terki. Kadeci UKS stoczyli na raciborskich matach wiele dobrych walk.

Efektem tego startu będą uzyskane trzy lub cztery kwalifikacje do najważniejszej imprezy w sezonie w grupie wiekowej kadetów, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się 19-21 kwietnia w Wałbrzychu.

Podczas II Pucharu Polski Kadetów w Raciborzu (22-24 marca) najlepiej z zawodników spisał się Filip Doroziński, który stoczył, aż 7 walk i ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

Postawa Filipa wygląda obiecująco i mamy nadzieję, że poprawi swój wynik na głównej imprezie w sezonie. Na pochwałę zasługuje również Szymon Wilk, który podczas sobotniej sesji walk stoczył sześć pełnych czasowo pojedynków. To pokazało ogromną determinację naszego kadeta – mówi wiceprezes UKS Mirosław Szyler.

Ostatecznie Szymon uplasował się na VIII miejscu w najsilniej obsadzonej kategorii wagowej i tym samym uzyskał kwalifikacje do OOM 2024.

Indywidualne wyniki zawodników UKS:

• Szymon Płomiński kat. 60 kg – XIX miejsce;
  • Szymon Wilk kat. 71 kg – VIII miejsce;
  • Jakub Wiaderek kat. 80 kg – XXI miejsce;
  • Filip Doroziński kat. 80 kg – V miejsce;
  • Bartosz Brzozowski kat. 92 – XI miejsce.

W klasyfikacji drużynowej klub zajął 22 miejsce na 44 startujące kluby z całej Polski.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store