“Pokój wszystkim” – nowa wystawa w galerii sztuki Przystanek Cooltura

Reklama

W piątek (22 marca) w Galerii Sztuki Przystanek Cooltura miał miejsce inspirujący fotograficzny wernisaż pt. “Pokój wszystkim”.


Galerię wypełniły niezwykłe fotografie ukazujące zarówno bolesną rzeczywistość konfliktu na Ukrainie, jak i nadzieję na pokój. Wiele zdjęć było wyjątkowo poruszających, ukazujących codzienne życie mieszkańców dotkniętych wojną. Kiedy my przygotowujemy się do świąt Wielkanocy w spokoju i radości w rodzinnym gronie, towarzyszy nam świadomość, że nie wszyscy mają takie szczęście. Na Ukrainie, gdzie wojna wciąż trwa, ludzie walczą o wolność i bezpieczeństwo, nie mając chwili wytchnienia nawet podczas świąt. To przypomnienie o dramatycznej rzeczywistości na Ukrainie dodaje nam pokory i wdzięczności za to, co mamy. W tych trudnych czasach warto być jeszcze bardziej otwartym na solidarność i wsparcie dla tych, którzy cierpią w wyniku konfliktu.

Prezentowane zdjęcia fotografików z Kijowa i Czernihowa nie tylko pokazały brutalną rzeczywistość wojny, ale także były wezwaniem do działania i solidarności z mieszkańcami dotkniętymi konfliktem. Każde zdjęcie opowiadało swoją historię, każda scena wzbudzała silne emocje i refleksję nad sensem pokoju i pojednania. To było niezapomniane wydarzenie, które zmusiło do zastanowienia się nad kondycją ludzkości i przyszłością naszego świata.

Widzowie dyskutowali na temat prezentowanych fotografii, które budziły w nich emocje. To wydarzenie pokazało siłę sztuki, jako narzędzia do budowania zrozumienia i wspierania pokoju.

Wystawę można oglądać w każdy czwartek od godz. 16:00 do godz. 19:00 oraz w pierwszą i trzecią sobotę miesiąca od godz. 11:00 do 13:00.

Termin zwiedzania dla grup oraz młodzieży szkolnej ustalany jest indywidualnie za pomocą komunikatora FB foto Pozytyw, podając zwrotny telefoniczny numer kontaktowy.

Wystawa będzie prezentowana od 22 marca do 22 kwietnia 2024 roku.Czytaj też: Marzanna utopiona, wiosna przywitana [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD