Ruszyła budowa skweru przy ulicy Piastowskiej

Reklama

W środę, 25 lutego ruszyła budowa skweru przy ulicy Piastowskiej. To kolejna część realizacji tej inwestycji, wcześniej powstał parking z 60 miejscami postojowymi wraz z niezbędną infrastrukturą.

Na terenie nowego skweru powstanie atrakcyjny dla młodych mieszkańców plac zabaw wyposażony m.in. w huśtawkę typu „bocianie gniazdo”, bujaki na sprężynach czy bębny. W centralnej części zainstalowana zostanie fontanna. W ramach zadania przewiduje się instalację oświetlenia oraz monitoringu poprawiającego bezpieczeństwo osób przebywających na skwerze. Nie zabraknie też elementów małej architektury – wygodnych ławek oraz koszy na śmieci.

Etap II obejmuje wykonanie nawierzchni utwardzonych z kostki betonowej, wykonanie bezpiecznych nawierzchni na terenie placu zabaw (nawierzchnia wylewana, piasek). Urządzenie zieleni w zakresie wykonania m.in. trawników oraz nasadzeń/przesadzeń, wykonanie oświetlenia wraz z instalacją monitoringu, wykonanie przyłącza wodociągowego, dostawę i montaż obiektów małej architektury, fontanny oraz urządzeń placu zabaw. Koszt II etapu wynosi 77 187,97 zł.

Etap III obejmuje remont istniejących chodników o nawierzchni z kostki betonowej polegający na zmianie nawierzchni na nową, wykonanie utwardzenia o nawierzchni z kostki betonowej, regulację urządzeń infrastruktury podziemnej i niezbędną regulację wysokościową nawierzchni z kostki betonowej. Koszt III etapu wynosi 102 045,02 zł.

Zadanie realizowane jest w partnerstwie publiczno-prywatnym – na wykonanie II i III etapu inwestycji prywatny przedsiębiorca przekaże Miastu ponad 135 tysięcy złotych.

Czytaj też: Co powstanie na Gliniankach ?

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD