Rząd łagodzi obostrzenia. Dzieci będą mogły wyjść z domu bez opiekuna

Reklama

Na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego dokonaliśmy przeglądu obostrzeń, które stosujemy. Po długiej dyskusji i licznych wnioskach, które do nas docierały chcemy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia, które będzie przygotowane w dzisiejszym rozporządzeniu Rady Ministrów. Chcemy dopuścić możliwość przebywania dzieci na świeżym powietrzu w godz. 8.00-16.00 bez opieki ze strony dorosłych – przekazał Adam Niedzielski na poniedziałkowej konferencji prasowej. Zmiana ma wejść w życie we wtorek

Zakaz wychodzenia z domu dzieci i młodzieży do 16. roku życia samych, w dni powszednie w godzinach 8-16, został wprowadzony pod koniec października. Jak tłumaczył dzisiaj minister zdrowia, do rządu wpływały liczne wnioski w sprawie zmiany obostrzeń dotyczących poruszania się dzieci z uwagi na nadchodzące ferie zimowe.

Na konferencji Niedzielski zaapelował do Polaków, aby najbliższe dwa tygodnie potraktować jak kwarantannę i przestrzegać obowiązujących zaleceń sanitarnych.  – Najważniejsze jest to, jaki będzie skutek epidemiczny świąt. Liczba zakażonych, wynikająca z tego okresu, będzie znana po 17 stycznia. Proszę Państwa – przestrzegajmy obostrzeń – zaapelował minister zdrowia.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD