SADZONKA W ZAMIAN ZA ZUŻYTY SPRZĘT

Reklama

Każdy, kto w najbliższy wtorek (10 maja) przyniesie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny dostanie w zamian sadzonkę. Ekologiczna impreza organizowana przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej odbędzie się w godzinach 9.00 – 12.00 na parkingu MDK.

Przynosić można zarówno drobny elektrosprzęt, typu telefony komórkowe, zabawki na baterie, żelazka, lokówki suszarki, jak i sprzęt wielkogabarytowy, np. lodówki, pralki, telewizory. Jest to okazja do pobycia się zalegających w domu elektroodpadów i otrzymania w zamian sadzonki, która może ozdobić  balkon lub ogródek – mówi Aneta Niedźwiecka, specjalistka ds. wizerunku firmy. 

Podczas imprezy planowane jest ogłoszenie wyników dwóch konkursów PGK, ogłoszonych w tym roku dla młodzieży. – Wcześniej PGK zorganizowało zbiórkę niepotrzebnych urządzeń w szkołach z Radomska i okolic. W konkursie pod hasłem „Elektrosprzęt w dobre ręce” wzięło udział 6 szkół z terenu powiatu radomszczańskiego. Udało się zgromadzić blisko 2 tysiące kilogramów zużytego elektrosprzętu – informuje A. Niedźwiecka.  – Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych miała też po raz pierwszy okazję do udziału w konkursie „Wyczarowane z odpadów”. Ze starych butelek, papieru, kubków i innych odpadków powstały zupełnie nowe, piękne rzeczy, posiadające też nową wartość użytkową – dodaje.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku, jako firma przyjazna środowisku, bardzo intensywnie zajmuje się tematyką ekologiczną. Pracownicy działu ochrony środowiska kilka razy w miesiącu odwiedzają szkoły wszystkich szczebli z pogadankami m.in. o odpadach, czystości wody, czy powietrza. Do zakładów PGK często przyjeżdżają wycieczki dzieci i młodzieży. Ogłaszane są też konkursy ekologiczne.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD