Sadzonki drzew rozdane. Udana akcja “Zielone Radomsko” [FOTO]

Reklama

W tym roku coroczna akcja “Zielone Radomsko” zorganizowana została w sobotę, 23 marca w centrum miasta. Dla radomszczan przygotowanych było ok. 8 tys. sadzonek drzew.


Przy ulicy Reymonta każdy mieszkaniec miasta mógł nieodpłatnie otrzymać sadzonki drzew. Dla radomszczan przygotowanych było ok. 8 tys. sadzonek. Do wyboru były dęby, buki, klony, brzozy, świerki, jarzębiny i sosny. Sadzonki przygotowane zostały przez Nadleśnictwo Radomsko Lasy Państwowe.

Wydarzenie to ma zachęcić mieszkańców miasta do sadzenia drzew na swoich posesjach, dzięki temu zwiększa się ilość drzew w całym mieście.

Jest to bardzo dobra akcja, bo powoduje, że miasto będzie bardziej zielone, a dodatkowo mieszkańcy sami mogą wybrać takie gatunki drzew, które będą rosły na ich działkach najlepiej – mówi prezydent Jarosław Ferenc

Akcja co roku cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. W ubiegłym roku rozdano prawie 9,5 tys. sadzonek, a w ubiegłych latach po około 6 tys. Miasto w ubiegłym roku w całym mieście posadziło 840 drzew oraz 22 332 krzewy.Czytaj też: W Radomsku przeprowadzono “Operację czysta rzeka Radomka”. Co zalegało w rzece? [FOTO i VIDEO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD