Zbiornik wodny na Wymysłówku. Jakie są plany na zagospodarowanie?

Reklama

Podczas ostatniego spotkania mieszkańców z prezydentem zaprezentowane zostały koncepcje zagospodarowania terenów wokół zbiornika retencyjnego na Wymysłówku.


Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Wymysłówek odbyło się 21 marca w sali obrad urzędu. Zaprezentowano mieszkańcom koncepcje zagospodarowania terenów pozyskanych przez miasto od Wspólnoty Wymysłówek wraz z terenami przyległymi. Chodzi głównie o tereny wokół zbiornika retencyjnego na Wymysłówku, które już teraz są miejscem spotkań radomszczan i popularną lokalizacją imprez sportowych.

Wspólnota zdecydowała się przekazać swoje grunty miastu w lipcu 2021 roku – nieco ponad dwa lata powstawała koncepcja ich zagospodarowania. Warunkiem było utworzenie wielofunkcyjnego budynku na użytek mieszkańców o równowartości operatu szacunkowego gruntów, którego koszty utrzymania pokrywać będzie miasto. Projekt budynku wpisany jest do tegorocznego budżetu i ma zostać ukończony jesienią tego roku.

Mamy taki plan, aby zagospodarować ten zbiornik w pełni. Nie tylko jako teren do wędkowania, ale żeby powstała tam plaża miejska. Jest również pomysł, aby na południe od tego zbiornika wybudować płytkie sezonowe baseny – mówił prezydent na spotkaniu wspólnoty w 2021 roku.

Zgodnie z projektem teren podzielony zostanie na strefy terenu zbiornika wodnego, terenu rekreacyjnego oraz terenu restauracji i placu zabaw. W ramach koncepcji w pobliżu planowanej świetlicy powstać ma również zespół domów senioralnych.

Realizacja projektu wymagać będzie wieloletniego wysiłku – podzielony on został na kilka etapów z czego pierwszy ma szansę wyruszyć w 2026 roku. Miasto nie pozostanie jednak osamotnione w jego realizacji, a przynajmniej nie pod kątem finansowym. Na realizację koncepcji udało się pozyskać 24 mln zł z funduszy unijnych za sprawą Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Radomsko-Piotrków Trybunalski-Bełchatów – 6 mln zł na program senioralny i 18 mln zł na zagospodarowanie terenów rekreacyjnych.Czytaj też: Sadzonki drzew rozdane. Udana akcja “Zielone Radomsko” [FOTO]

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD