SZPITAL WYPRACOWAŁ MILIONY

Reklama

Konkretnie 3 mln 101 tysięcy złotych. Kwota ta stanowi zysk, jaki wypracował Szpital Powiatowy w Radomsku w roku 2017.  Jak mówi dyrektor placówki Piotr Kagankiewicz,  pieniądze te zostały przeznaczone na zmniejszenie straty jaka powstała w latach ubiegłych.

– Pracujemy na pełnych obrotach, przyjmujemy pacjentów bez limitów – zauważa dyrektor Piotr Kagankiewicz.

Szpital za ubiegły rok wypracował ponad 3-milionowy zysk, poprawiła się również jego  płynność finansowa. To z kolei wpłynęło na zwiększenie zatrudnienia osób zapewniających realizację nowych procedur medycznych w tym perinatologa.

Szpital Powiatowy w Radomsku to 18 oddziałów szpitalnych i 458 łóżek. Kolejne 40 miejsc zlokalizowane jest w Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym, 10 – w Dziennym Oddziale Chemioterapii, a następne 25 miejsc w Dziennym Oddziale Rehabilitacji Kardiologicznej. Powiatowa lecznica to także 22 poradnie specjalistyczne, 3 zakłady diagnostyczne i 5 pracowni specjalistycznych.

W 2017 roku hospitalizowano (łącznie z ZPO) 18 962 osób i udzielono 96 513 porad specjalistycznych oraz 10 358 porad przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD