Ślubowanie klas pierwszych w Mechaniku w Radomsku [FOTO]

Reklama

W środę (8 lutego) w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. S. Staszica w Radomsku uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie.


Uroczystość rozpoczęła się pokazem musztry w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Po wprowadzeniu sztandaru ZSP, przewodniczący klas pierwszych w uroczysty sposób ślubowali wypowiadając słowa przysięgi, zobowiązali się do przestrzegania norm prawnych obowiązujących w szkole oraz do godnego reprezentowania Mechanika na zewnątrz.

Życzenia sukcesów i realizacji marzeń złożyła swoim uczniom dyrektor Ewa Grodzicka. Owocnej nauki życzył również zastępca komendanta powiatowego policji w Radomsku podinsp. Przemysław Mazurkiewicz. Na uroczystości obecny był także asp. sztab. Wiesław Kuc, który oprócz tego, że pracuje w Komendzie Powiatowej Policji w Radomsku, to jest też nauczycielem w Mechaniku.

Uroczystość uświetniła prezentacja programu artystycznego uczniów, do którego słowa napisała uczennica klasy I Emilia Krawczykowska. Uczniowie doskonale przygotowali występ, w którym zaprezentowali wszystkie zawody i profile klas. Były momenty wzruszające, jak i zabawne. Uczestnikom podobały się zwłaszcza wierszyki na temat nauczycieli. Absolwent szkoły z 1999 roku Łukasz Matuszczyk zaprezentował utwór, w którym opowiadał o czasach w Mechaniku.

Był to także czas na rozstrzygnięcie corocznego konkursu wiedzy o patronie szkoły – Stanisławie Staszicu. Najlepszym uczniom wręczone zostały nagrody. Pierwsze miejsce zajęła Julia Bernat.

Uroczystość zakończyła się rozdaniem tarcz – naszywek z logiem szkoły. W tym roku szkolnym naukę rozpoczęło kilkuset uczniów w ośmiu klasach.

 

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD