Spotkanie “101 pomysłów na biznes” w Starterze. Cykl Wakacje z Biznesem

W Starterze Radomsko przy ulicy Narutowicza odbyło się spotkanie “101 pomysłów na biznes” w ramach cyklu Wakacje z Biznesem.

Prowadzący Jarosław Brzozowski zawodowo zajmuje się treningiem mentalnym i marketingiem. Prowadzi autorskie warsztaty, indywidualnej sesje coachingowe, treningi mentalne oraz akcje motywacyjne.

Podczas spotkania 30 czerwca uczestnicy otrzymali wskazówki przygotowujące do pierwszego ruchu w biznesie, instrukcję, jak rozwijać swoją działalność, podnosić poziom konkurencyjności oraz realizować swoje marzenia. Celem spotkania była próba znalezienia odpowiedzi na pytanie: Skąd mam wiedzieć, które pomysły biznesowe są dla mnie najlepsze?

W trakcie całych warsztatów wykorzystano narzędzia i ćwiczenia treningu mentalnego. Wskazano, że pomysł na biznes jest ważny, ale niestety sam nie wystarczy, aby rozpocząć działalność. Za nim musi iść działanie, do którego niezbędna jest odwaga. Za tym wszystkim muszą stać nasze mocne strony lub uświadomienie sobie tego czego nam jeszcze potrzeba, żeby móc realizować i rozwiązywać problemy, z którymi przedsiębiorcy mierzą się na co dzień. Uczestnicy próbowali stworzyć „wspaniały team” – zespół 5 osób, których kompetencje, cechy charakteru będą mogły przyczynić się do rozwoju przedsiębiorstwa. Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że aby piąć się w górę potrzebuje ludzi, którzy są lepsi od niego w wybranym obszarze funkcjonowania przedsiębiorstwa.

W ramach ćwiczeń tworzono scenariusz dotyczący wytyczania drogi do rozwoju za pomocą metody małych kroków (tzw. metoda Kaizen). Poruszono również temat najgorszej opcji i narzędzi, jakich można użyć, aby przekuwać porażkę w sukces.

Podczas podsumowania uczestnicy dowiedzieli się, że najważniejsze jest wytrwałe działanie i odważne spojrzenie na pojawiające się na drodze problemy. Każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, że biznes działa na zasadzie od porażki do porażki, które pozwalają rozwijać się dzięki pokonywaniu trudności  i podejmowaniu nowych wyzwań.

Polecamy kolejne szkolenia w ramach cyklu Wakacje z biznesem, a także 2 edycję cyklu Sprint do Przedsiębiorczości.

Chcesz być na bieżąco - zainstaluj naszą aplikację na swoim telefonie!

Darmowa aplikacja dostępna do ściągnięcia na Androida, oraz iOS w skelpach Google Play i App Store 
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Back to top button
Puls Radomska

DARMOWY
POGLĄD